Jsme malé rodinné zařízení s rozsahem sedmi lůžek registrované dle zákona č. 106/2008 Sb. §49. Naším posláním je poskytování kvalitní, ale především individuálně zaměřené sociální služby seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost a nezbytně vyžadují pravidelnou pomoc jiné osoby. Poskytování pobytové služby je časově neomezené s nepřetržitou ošetřovatelskou a pečovatelskou péčí s důrazem na rodinnou atmosféru a příjemné prostředí.

K založení společnosti nás dovedla osobní tragická zkušennost, kdy jsme se museli nečekaně postarat o syna, který je po úrazu v kómatu s apalickým syndromem. Po třech měsících v nemocnici syna propustili domů a my řešili, co dál. Nedokázali jsme si představit, že dáme syna někam do ústavu a proto jsme se rozhodli o něj pečovat doma. Dnes je to již přes rok, co máme syna doma a kvalitní péče a zejména možnost být se svou rodinou, ho udržují i přes fatálnost jeho diagnózy v dobré kondici.

Tato bolestná zkušennost nás inspirovala k tomu, že chceme pomáhat i jiným lidem, kteří nemohou o své blízké celodenně pečovat a proto jsme založili domov pro seniory, pro které je stále těžší najít vhodné zařízení s volnou kapacitou. Z vlastních financí jsme zrekonstruovali náš rodinný dům a vytvořili jsme zde sedm plně vybavených lůžek, která jsou aktuálně všechna obsazena. Momentálně se financujeme zcela sami a jako relativně nové zařízení nedisponujeme žádnými státními dotacemi.

Vzhledem k nynější situaci, kdy poptávka po místech v domovech pro seniory mnohonásobně převyšuje nabídku, plánujeme do budoucna rozšíření až na 20 maximálně 25 lůžek (abychom zachovali rodinnou atmosféru). To už však nebudeme schopni zvládnout jen vlastními prostředky a tak se obracíme na Vás - širokou veřejnost s prosbou o finanční podporu. Budeme vděčni za dary v jakékoliv výši.

Pokud byste nám chtěli pomoci a podílet se na rozrůstání a zkvalitňování našich služeb, je možné zaslat finanční dar na č. ú.: 8186042028/5500

Statutární město České BudějoviceTento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice